» Powraca szara rzeczywistość, Rockets przegrywają z Nuggets
15.12.2015 - 18:14 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Niestety ale Rakiety uległy w nocy Denver Nuggets 108:114. Oznacza to, że Bryłki wygrały z nami wszystkie 3 spotkania w sezonie zaliczając tzw. sweep. Przeciętnie wypadł James Harden i znów zabrakło konkretnego wsparcia od kolegów z drużyny.

To spotkanie zaczęliśmy dobrze, na przerwę schodząc z 4 punktowym prowadzeniem i pokazując, że przewaga jest po naszej stronie. Niestety po przerwie wydarzenia przybrały inny obrót. Nuggets sukcesywnie znajdowali drogę pod nasz kosz, atakując go także strzałami z dystansu. Świetnie w tej ćwiartce spisali się Jameer Nelson oraz Will Barton (23 punkty i scoring leader swojego zespołu). To przełożyło się na prawie 10-cio punktowe prowadzenie, które z powodu remisowej 4 kwarty, Nuggets dowieźli do końca, zwyciężając ostatecznie 6 oczkami. W naszej drużynie rozczarował trochę James Harden Mimo 24 punktów na skuteczności 9-20, jedynie raz trafił rzut osobisty, a prób miał zaledwie 3. Zwykle w tym elemencie dostarcza nam więcej. Nie popisał się także Dwight Howard, zdobył 13 punktów i 8 zbiórek i w bezpośrednim pojedynku został pokonany przez debiutanta Jeffreya Lauvergne (double-double 14/11). Dla pierwszoroczniaka był to nie lada wyczyn, który na pewno na długo pozostanie w jego pamięci. Pomógł drużynie pokonać nas w zbiórkach 52:26 i prawie dwukrotnie więcej punktów w pomalowanym. Jedynym wsparciem dla Hardena i drużyny starał się być Motiejunas, który rzucił rywalowi 19 punktów (7-11 z gry, 3-4 za trzy). Niestety inni się nie popisali, Beverley, Ariza czy Jones nie stanęli na wysokości zadania (ten ostatni zdobył ZERO punktów przez ponad 12 minut gry). Niestety ale chyba ciągle w tej drużynie coś musi ruszyć, zdarzają się przebłyski i dobre mecze, ale zdecydowanie za rzadko. Narazie nie możemy się wygrzebać z ujemnego bilansu, a sezon idzie coraz dalej. Dziś Rakiety zmierzą się z Kings, niby drużyna mająca dużo gorszy bilans, ale w naszym przypadku to nie musi od razu oznaczać łatwego spotkania....

Autor: Anonymous @ 15.12.2015 - 21:21
trochę słabo, no ale i tak w ostatnich 10 meczach wygraliśmy 7 razy:)

Autor: Mirwir @ 15.12.2015 - 22:46
Dziwne spotkanie. Na szczęście już nie będziemy grali z Nuggets, którzy wyjątkowo nam nie leżą w tym sezonie (Denver gra z nami najlepsze mecze)

Autor: Anonymous @ 16.12.2015 - 6:18