» Rockets - Thunder 103:105
17.11.2016 - 8:14 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Zbytni luz w 4 kwarcie spowodował, że oddaliśmy cenne prowadzenie i doprowadziliśmy do nerwówki pod koniec spotkania. Górą w tej sytuacji okazali się być gospodarze prowadzeni przez Westbrooka i Oladipo. W naszym wykonaniu spotkanie było przeciętne, Harden sporo poniżej oczekiwań, a i wsparcie kolegów też pozostawiało wiele do życzenia.

W tym spotkaniu przyczyną naszej porażki okazały się trójki, oraz ogólnie zbyt przeciętny występ poszczególnych zawodników. Trochę dziwny był ten mecz, praktycznie przez cały czas jego trwania wynik był remisowy lub zmieniał się na korzyść jednej z ekip. Nie wiedzieć czemu, zawzięliśmy się na rzucanie trójek, rzucaliśmy, rzucaliśmy, rzucaliśmy....40 razy, a wpadło tylko 14 prób. Sporo z tych pudeł można było przekuć jednak na akcje podkoszowe. Tym bardziej, że skoro trener widział, że te próby zza łuku nie znajdują drogi do siatki to mógł zmienić taktykę gry. Do tego dochodzi przeciętny występ Hardena - ledwie 13 punktów, tyle samo dodali Gordon i Capela, a liderem drużyny w liczbie punktów był wyjątkowo Ryan Anderson - 14 oczek (jemu jednego należy wybaczyć trójki bo trafił ich 4-9, reszta to był jeden wielki beton). Naprawdę skromna statystyka, gdzie Harden ostatnio wiemy jak gra i jakie statsy kręci. Dodatkowo mieliśmy więcej zbiórek, więcej przechwytów i mniej fauli od rywala, mimo to przegraliśmy ten mecz. Może w tym meczu naszą szansą była ławka? Ennis trafił trójkę i był 4-5 z gry, Brewer pierwszą trójkę od miesiąca i był 4-6 z gry, a Sam Dekker był 4-5 FG w meczy, inny podział minut by pomógł? Na koniec pytanie - po co Harden w kluczowych posiadaniach (w 3 i 4 kwarcie), które nas pogrzebały, kozłował piłkę prawie 24 sekundy by potem oddać niecelny rzut za 3? Tego po prostu nie jestem w stanie zrozumieć.

Oklahoma konsekwentnie realizowała w tym meczu swoją strategię - grę przez swoich liderów i wypracowywanie czystych pozycji rzutowych oraz agresywna penetracja strefy podkoszowej. Gdy tylko Thunder zobaczyli z jaką energią i efektywnością weszli w mecz Westbrook i Oladipo, Ci otrzymywali piłki najczęściej i byli zabójczy w przecinaniu siatki po stronie Rakiet. Efekt? Russ zdobył 30 punktów i 9 zbiórek, a Oladipo 29 punktów i 10 zbiórek. Dwójka razem zaaplikowała nam 59 punktów, czyli ponad połowę wszystkich punktów OKC. Thunder po prostu widzieli, że Rockets hurtowo pudłują za trzy, a że będą rzucać trójki dalej to każdy był w stanie zobaczyć. W takiej sytuacji OKC nie potrzebowali żadnego planu awaryjnego, robili swoje i w ten sposób wygrali kluczowe posiadania w 3 i 4 kwarcie, które okazały się zgubne dla Rockets. I co bardzo ważne - Thunder rzucali z czystych pozycji bo takie sobie wypracowywali, a koledzy świetnie wspierali liderujące duo. Cegłodrom to nie jest znak firmowy naszych rywali, a nam być może zdarzy się jeszcze w tym sezonie - Rockets jak wiemy są ekipą która podejmuje najwięcej prób za 3 w całej lidze. Spotkanie na pewno do przemyślenia, być może podziała otrzeźwiająco na trenera i graczy.

Autor: I Love This Game @ 17.11.2016 - 12:19
i dobrze ze przegrali.moze wyciagna wnioski z tej koncowki...prowadza 3punktami na 5min do konca i znowu dlugie granie jakby byla ostatnia minuta.nie przygotowane pozycje i pudla pudla pudla i za3 i za 3...Houston bylo lepszym zespolem.trzeba bylo grac swoje ostatnie minuty...przypomnial mi sie zeszly sezon...

Name: Remember me
E-mail: (optional)
Smile:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying