» Koszmarnie duża ilość strat i przegrywamy z Raptors
24.11.2016 - 7:39 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Niestety, ale trafił nam się mocny rywal. Nie zdołaliśmy pociągnąć tego meczu do końca i to Raptors ograli nas 115:102. James Harden nawet dobrze, to czego nie przeskoczyliśmy w tym meczu to mega 3 kwarta DeRozana, dodatkowo ogromna ilość strat wygenerowała rywalowi dodatkowe posiadania, które ten zamienił na punkty.

To mógł być mecz dwóch dobrych drużyn i pojedynek dwóch topowych graczy NBA w postaci Hardena i DeRozana, niestety dwa czynniki zabiły nam grę Rockets w tym meczu. Pierwszy to straty, dokładnie mieliśmy ich 28 (najwięcej w tym sezonie), gdy rywal miał ich tylko 16 (momentami wydawało się, że Rockets podają piłki wprost w ręcę graczy z Toronto). Z tych strat Raptors mieli często darmowe punkty. Drugi czynnik to trójki, a właściwie ich brak bo 14-42 zza łuku to naprawdę strzelanie na siłę, aby tylko coś wpadło - tym razem wpadał mało. 12-23 3PT% Raptors wygląda tutaj dużo lepiej. Te dwie statystyki okazały się kluczowe w tym meczu. Mimo 20 punktowej straty na koniec 3 kwarty i fatalnej skuteczności za 3, ostatnią ćwiartkę zagraliśmy dobrze, redukując stratę do 7 oczek i przez chwilę wydawało się, że może podejmiemy jeszcze walkę. Niestety nie udało się, wypracowana przewaga Raptors okazała się za duża. James Harden skończył mecz z 29 punktami i 15 asystami, ale miał także 12 strat. Zabrakło mu skupienia w rozgrywaniu. Wsparcie kolegów nie było dziś tak duże, jakbyśmy tego oczekiwali, 13 oczek Andersona to chyba jedyne, o czym można wspomnieć. Dla Raptors liderował DeMar DeRozan, który zdobył 24 punkty, z czego 21 w 3 kwarcie meczu, kiedy to rywal najbardziej nam odjechał. DeMarre Carroll dołożył 20 oczek, a Jonas Valanciunas wspomógł kolegów solidnym double-double w postaci 15 punktów i 16 zbiórek. Kyle Lowry otarł się o double-double z 17 oczkami i 9 asystami.

Przegrana pogarsza nasz bilans na 9-6 (5 miejsce na zachodzie), taki sam jaki w tej chwili mają Raptors, jednak pojedynek pokazał nam, że w tej chwili to oni byli lepszym zespołem, bo po prostu pokazali lepszą, mądrzejszą koszykówkę. Zobaczymy jak będzie w rewanżu. Rockets czeka teraz 5-cio meczowy wyjazd, który zacznie się już w nocy z piątku na sobotę w Sacramento meczem z miejscowym Kings.

Autor: Mirwir @ 24.11.2016 - 12:57
Spotkanie przegrane trochę na własne życzenie. Zbyt dużo strat. Choć sędziowie, kilka razy gwizdnęli zupełnie z dupy.
Następne 5 spotkań wyjazd. Sacramento w domu jest groźne, PTB ma ostatnio problemy, ale w domu gra lepiej, Utah podobnie, GSW złapali ofensywną moc, a potem b2b w Denver.3-2 to będzie dobry wynik.

Autor: I Love This Game @ 24.11.2016 - 16:43
Po 17 stracie juz przestalem liczyc.Harden 12 strat!!!Za malo James gra sam!!!(nie wierze w to co pisze)..Toronto dobrze odczytalo jego podania.Powinien wiecej na siebie a pozniej kiedy obrona bedzie na nim skupiona jako rzucajacym wtedy odegrac.Latwo sie pisze :P Slaba skutecznosc plus 26 strat...nic dodac nic ujac....

Name: Remember me
E-mail: (optional)
Smile:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying