» Rockets - Mavericks 123:107
28.12.2016 - 11:24 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rockets po kapitalnej drugiej i trzeciej kwarcie wygrali wyjazdowe spotkanie z Mavericks różnicą 16 oczek. W meczu odgwizdano 8 fauli technicznych, doszło do kilku potyczek słownych i ręcznych między zawodnikami, a Trevor Ariza wyleciał z boiska. Mimo wszystko wygrywamy wyraźnie i w dalszym ciągu nie przegraliśmy 10 meczu w sezonie.

Sami zawodnicy obu ekip zgodnie przyznawali po meczu, że spotkanie było nieładne, za dużo temperamentu i emocji udzieliło się pomiędzy graczami co skutkowało właśnie 8 faulami technicznymi. W 3 kwarcie Trevor Ariza wyleciał z boiska za swój drugi faul techniczny, co ciekawe gracz udał się do szatni...Dallas, przed której wejściem czekał na Salaha Mejri, środkowego Mavsa, przez którego Trevor został usunięty z gry. Ochrona musiała dopilnować, aby Panowie nie spotkali się po meczu.

James Harden był liderem naszej drużyny i zakończył spotkanie z 34 punktami i 11 asystami (dobra skuteczność 9-16, 4-7 zza łuku i 12-12 z rzutów wolnych). To kolejny 30+ mecz Brody. 22 oczka dołożył Rhyno, trafił 4 razy za trzy, a 13 punktów zdobył Eric Gordon. Co ciekawe, dość dobrze zaprezentował się Tyler Ennis, który w końcu zrobił coś pożytecznego na parkiecie. Gracz dostał od trenera 18 minut, w czasie których zdobył 7 punktów, trafił jedną trójkę, zebrał piłkę 2 razy i tyle samo razy ją rozdał kolegom. Naprawdę fakt wart odnotowania, bo jeszcze niedawno chyba wszyscy chcieliśmy, żeby wyleciał z drużyny. Nene zaczął mecz jako starter na centrze, ale drugie spotkanie z rzędu Mike D'Antoni posadził go dość szybko i zamienił Harrellem, który dobrze wykorzystuje dane mu szanse.

W ekipie gospodarzy najwyżej punktował Harrison Barnes - 21 punktów, niestety nie popisał się Dirk Nowitzki, zaledwie 7 punktów i 2-8 FG. Kluczowe dla przebiegu spotkania były kwarty nr 2 i 3, które Rockets wygrali odpowiednio 35:16 i 32:27. Potem nie oddaliśmy już przewagi aż do końca. Warto pochwalić Rockets za skuteczność rzutową. 52.6% z gry i 53.1% za trzy to naprawdę świetne liczby. Ta skuteczność i świetne dwie środkowe kwarty sprawiły, że nawet 7 strat więcej po naszej stronie nie było w stanie zepsuć tego wyniku. Houston mają bilans 24-9, zajmują 3 miejsce w tabeli Zachodu i są 2 mecze przed Clippers i również 2 mecze za Spurs. Kolejne spotkanie w nocy z piątku na sobotę przeciwko Clippers w Toyota Center.

Autor: Mirwir @ 28.12.2016 - 16:40
Miotła. Już Dallas w tym sezonie nie zobaczymy, bo nie sądzę by doczołgali się do PO.

Autor: I Love This Game @ 28.12.2016 - 17:31
Dzialo sie na parkiecie co ciekawe nie bylo na nim Beverleya!! Najlepszy byl faul w ataku Hardena ktory zaatakowal chyba Broda przeciwnika hahah... Anderson ostatnie spotkania coraz pewniej gra...Ennis mial jeden ladny wjazd pod kosz no i ta trojka a pozniej pare akcji sie pogubil..maly plusik...Clippersow trzeba peknac

Name: Remember me
E-mail: (optional)
Smile:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying