» Niesamowity Dekker, wygrywamy z Grizzlies
22.01.2017 - 9:20 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Sam Dekker w swoim pierwszym NBA meczu jako gracz starting five wykorzystał świetnie daną mu szansę i zanotował 30 punktów, co oczywiście jest rekordem kariery zawodnika i najwyższym wynikiem punktowym tej nocy w ekipie Rockets. Wygrywamy z Memphis Grizzlies 119:95, co daje nam już 34 wygraną w sezonie regularnym.

To był wieczór Sama Dekkera, gracz został wystawiony do pierwszej piątki w miejsce Ryana Andersona, który pauzuje z powodu grypy. Sam trener powiedział, że gdy Rhyno wróci, Sam znów będzie wsparciem z ławki. Ale trzeba przyznać, że ten jeden wieczór, swoja szansę wykorzystał po prostu świetnie. Gdy koledzy nie mogli się wstrzelić, a pierwsza trójka wpadła dopiero pod koniec pierwszej kwarty, Sam kończył akcje po świetnych podaniach pod kosz od kolegów, zbierał piłki i był bardzo aktywny na boisku co było wyraźnie widać. Potem w ślad za nim wzięli się do roboty jego koledzy. W efekcie Dekker zakończył spotkanie z career-high 30 punktowami, rzucał 12-19 z gry i 6-11 za trzy. James Harden dołożył 29 punktów i 10 asyst (7-9 FG%, 4-6 3PT%). Solidne 21 oczek dodał Eric Gordon, który dziś był już prawie tym Ericiem Gordonem, jakiego oglądaliśmy jeszcze w grudniu. Drużynowo rzucaliśmy 51.3 % i 38.1% zza łuku. Memphis z kolei swoje statystyki wykręcili na odpowiednio 37.1 % i 26.5 %. Po 1 kwarcie wzięliśmy się do roboty, dobra obrona dawała nam często szanse na szybkie kontry po przechwytach (19:7 dla Rockets w fastbreak points), dobrze kończyliśmy także akcje pod koszem (44:38 dla Rockets w points in the paint). I zaczęły wpadać trójki, których trafiliśmy w meczu 16 na 42 próby. W efekcie wygraliśmy 3 kwarty, a drugą oddaliśmy tylko jednym punktem. W ekipie Grizzlies liderowali Marc Gasol - 32 punkty i Mike Conley - 15 punktów. Słabo wypadł Zach Randolph, zdobywca ledwie 11 punktów, a Tony Allen zawiódł na całej linii - bez punktów w 25 minut gry.

Wygrana daje nam bilans 34-13 i w dalszym ciągu 3 miejsce na Zachodzie. W rywalizacji z Memphis przegrywamy narazie 1-2, ale zostało jeszcze jedno spotkanie 5 marca więc mamy szansę na bilans 2-2 z Niedźwiadkami w sezonie. Kolejne spotkanie w nocy z poniedziałku na wtorek - udamy się na wyjazd do Milwaukee zmierzyć się z Kozłami, których niedawno pokonaliśmy w Toyota Center.

Autor: I Love This Game @ 23.01.2017 - 10:26
Klatwa Miskow zdjeta...Dekker to nasz nowy Parsons.Styl gry podobny...

Name: Remember me
E-mail: (optional)
Smile:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying