» Wygrywamy pierwszy mecz
19.04.2015 - 12:14 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rockets wygrali spotkanie otwierające serię 118:108, dzięki dobrej postawie całego zespołu. Dosyć dobry James Harden, Howard i Brewer na duży plus (oczywiście Dwight musi ograniczyć foul trouble) i prowadzimy w serii 1:0.

Ci z Nas, którzy oglądali w nocy to spotkanie, jego początkiem na pewno byli podjarani. Wsady Howarda, bloki Howarda (miał ich 4 w zaledwie 6 minut pierwszej kwarty), trójka Arizy i już na tablicy wynikó było 14:4 dla Rakiet. Kibice zgromadzeni w Toyota Center byli wniebowzięci i głośno oklaskiwali swoich ulubieńców, a Rick Carlisle zrobił w tej sytuacji jedyną rozsądną rzecz - wziął czas. Na niewiele to się zdało, bo w dalszym ciągu to my dyktowaliśmy tempo i budowaliśmy przewagę. Dwight Howard błyszczał w początkowej fazie spotkania, jednak niedługo potem złapał 3 faul i musiał spędzić więcej czasu na ławce. W 2 kwarcie Mavs wzięli się do roboty i odrabiania strat. Na parkiecie szalał Rajon Rondo, który był trochę niewiadomą przed tą serią, jednak chyba ten gracz się obudził i zamierza po prostu cisnąć na maksa w tej serii. Rondo wyprowadził kilka szybkich kontrataków, po których sam punktował i podawał piłkę kolegom. 2-3 minuty i na tablicy wyników zrobił się remis. Zaczęło być gorąco. Na przerwę do szatni schodziliśmy z zaledwie 4 punktowym prowdzeniem. Na szczęście potem graliśmy dobrze i stabilnie, zdobyliśmy pierwsze 6 punktów 3 kwarty, co pozwoliło odskoczyć choć trochę. W 4 kwarcie zrobiliśmy to co trzeba, gdy tylko Mavs trafiali, my odpowiadaliśmy za moment punktami o wartości 2 lub 3. Kapitalne i ważne trójki rzucił w tej ćwiartce Corey Brewer. W taki sposób, non-stop odpowiadając punkty za punkty, trzymaliśmy cały czas przewagę w wysokości około 10 punktów, aż do końcowej syreny, która oznajmiła wszystkim wynik: 118:108.

Na pochwałę zasługuje James Harden, który choć niewidoczny w 1 i 2 kwarcie, zdobył dla nas łącznie 24 oczka. 11 dołożył Howard, który widać, że jest w formie ale musi ograniczyć te faule, które limitują mu czas gry. Pozytywnie wypadł TJ - 19 punktów. I ogromny szacun dla naszych zadaniowców: Jason Terry, grający tutaj jako starter rzucił 16 punktów i spędził na parkiecie 26 minut (nie zapominajmy, że w Mavs grał 8 sezonów i na pewno niejedno może podpowiedzieć). Oraz Corey Brewer - szybki i agresywny, trafiał przede wszystkim ważne trójki, szczególnie w 4 kwarcie, aby trzymać Dallas na dystans. Clint Capela zdobył 8 punktów i 6 zbiórek - ładnie jak na rookie w 1 meczu playoffs. Oby było coraz lepiej. Ogółem sześciu graczy Rakiety punktowało w tym meczu 10+. Zagraliśmy więc bardzo dobrze drużynowo. Można mieć pewne zastrzeżenia do tego meczu, ale to opener serii, trzeba wejść w rytm i będzie coraz lepiej. Uważam, że mecz był bardzo porpawny. Dla Dallas najwyżej punktował Dirk Nowitzki - 24 punkty oraz Monta Ellis - 16 oczek. Nasz były gracz Chandler Parsons zdobył skromne 10 punktów. Parsons został chyba wybuczany za wszystkie czasy, gdy tylko miał piłkę w rękach, na trybunach rozlegało się głośne buczenie. To miał chłopak powitanie:) 1:0 dla nas i szykujemy się na drugie spotkanie w Toyota Center w nocy z wtorku na środę.

Autor: wwwitek @ 19.04.2015 - 19:28
Super, oglądałem tylko recapy wrzućcie cały mecz. Howard w 1 kwarcie rządził

Autor: Anonymous @ 20.04.2015 - 6:48
z tymi meczami to nie jest tak latwo jak wczesniej, bo na niektorych serwisach zostaly poblokowane. znalazlem wczoraj mecz, ale przy goraczce prawie 39 nie bylem wstanie ogarnac tematu:) moze dzisiaj wieczorem wrzuce, bo przez caly dzien nie ma mnie w domu.

Autor: Arturo @ 02.09.2015 - 14:47
One of my job responsibilities is to do staff deovelpment for educators. I think these same philosophies mentioned in this episode apply there as well. Building a PLN for (no- not for , but WITH) educators teaching the same topics or facing the same issues helps everyone improve their practice. Nice job on the podcast guys. Keep up the good work.

Name: Remember me
E-mail: (optional)
Smile:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying