» Rockets - Warriors 97:96
22.04.2016 - 7:31 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety po dramatycznej końcówce wygrały minimalnie z Golden State w Toyota Center. Tym samym urywamy jeden mecz aktualnym mistrzom i w serii jest teraz 2-1.

Grzechem było nie wykorzystać braku Curry'ego w rotacji GSW. Udało się, Rakiety ledwo ledwo, ale urywają jeden mecz przeciwko Warriors. Bardzo dobry występ Harden, który był w tym spotkaniu po prostu liderem, 35 punktów, 9 asyst i 8 zbiórek (tylko 4 straty) to naprawdę solidna linijka statystyczna. Co więcej, było wsparcie kolegów z zespołu, konkretnie dwóch - Dwight Howard zdobył 13 oczek i 13 zbiórek, w końcu walczył i był agresywny pod koszem. Z kolei niewidoczny ostatnio Donatas Motiejunas także się pokazał notując 14 oczek i 13 zbiórek. Mecz uratował nam Brodacz, który na 2,7 sekundy do końca trafił rzut dający nam 1-punktowe prowadzenie. Chwilę wcześniej Ariza zaliczył bardzo kosztowną stratę, która mogła kosztować mecz. Świetnie wyłączyliśmy w tym spotkaniu Klaya Thompsona, 17 oczek, ale tylko 7-20 z gry w ponad 40 minut, to dla tego gracza słaby wynik. Kolejne spotkanie także w Toyota Center, być może weźmie w nim udział Steph Curry. Jak myślicie, Rakiety są w stanie doprowadzić do remisu w serii?

Autor: olko @ 22.04.2016 - 9:24
Harden trafia game-winnera a Howard i Brewer mają miny jakby byli wkurzeni, że trzeba grać więcej jak cztery spotkania...nie rozumiem tej drużyny...

Autor: Kaczi @ 22.04.2016 - 10:32
Bo tą drużynę zrozumiem dopiero wtedy jak jakiś porządny trener ją poukłada, bo na razie każdy gra tak jak sam uważa a nie jak trener mówi. Nie które time-auty były bez sensu, od razu po tym D-Mo bierze piłkę i robi z nią głupoty, co prawda rzucił ważne dwie trójki, ale w niektórych akcjach co wyrabiał to w pale się nie mieści. A te ostatnie 14s. masakra zgubiona piłka raz, potem pięknie Harden jedzie na pełnym wkurwieniu a potem znowu na sekundę przed końcem o centymetry nie straciliśmy gały jeszcze prawie pod swoim koszem, wystarczyło dobrze do kogoś podać (koszmar). Wygraliśmy mecz po nerwówce, ale myślę że powinniśmy go wygrać już do przerwy. W nieco ponad minutę do przerwy oni rzucają 9 a my 0, daliśmy im nadzieję na zwycięstwo, której chyba Warriors nie mieli bo grali bardzo słabo, tak nie mogą grać. Teraz pewnie wróci Curry i piłka będzie latać po obwodzie i będą mieli wolne pozycje, muszą zagrać o połowę lepiej żeby doprowadzić do 2-2. Na razie brawa dla Brodacza, bo to on wygrał nam ten mecz !!!

Autor: Mirwir @ 22.04.2016 - 19:28
Gdy mecz wchodził w decydowano fazę i do końca zostały minuty, a potem sekundy, to mentalnie zacząłem się przygotowywać na porażkę. Bo jak doświadczenie podpowiadało, że zabraknie nam, że rzucą jakoś 3 z końcową syreną.
Jedna dobra kwarta, druga w sumie też, choć Bogut jedną akcją zagotował Howarda i GSW złapali wiarę, że mogą wygrać te spotkanie. Wydaje mi się, że Harden w końcu zrozumiał, że musi być liderem tego zespołu, podgrzewał publiczność, czego wcześniej nie robił. Chciałbym, żeby nasi wygrali w niedziele, bo mamy potencjał, choć musimy zagrać o wiele lepiej.
Najgorsze jest to, że GSW wcale nie gra jakiś kosmicznych zawodów, ale da się ich pokonać.
DMo grał jak nasi PF w ostatnich latach, raz go kochasz raz go nienawidzisz. Livingstona powinien kryć KJ bo Beverly jest za mały.

Autor: I Love This Game @ 22.04.2016 - 20:05
Koncowka nerwowa i tez przygotowywalem sie na porazke ktora rozwiala by juz nadzieje....Walczymy!!!Mimo dobrej obrony na Thompsonie i braku Currego ledwo wygrywamy..Sporo pudel z czystych pozycji (Terry Ariza)...Brak moze koncentracji do konca.W polowie 3-ej kwarty zaczeli grac jakby bylo ostatnie 2 minuty.Czyli Harden :)Howard dzis pokazal ze moze dominowac pod koszem chodz ta pala Speiihsaugfusghst rzucila fartem 22 oczka!!! Nareszcie wiecej minut Beasleya i wazne 2 rzuty wolne w koncowce.....Chodz zaraz odezwa sie fachowcy :P ze Beasley +- mial -10 a Josh Smith + 4....Coach mnie wkurzyl.Koncowka polowy Hak a Howard a ten PACAN wpuscil drugiego orla na lini wolnych Smitha...GSW gralo slabo i faktycznie mecz powinien byc rozstrzygniety do przerwy.Zeby wygrac z Wariors trzeba nam skutecznego Hardena.... Go Rockets

Autor: Kaczi @ 22.04.2016 - 21:01
Czy rakiety są w stanie doprowadzić do stanu 2:2, hmmmmm jak zagrają tak jak dzisiaj rano to sądze że nie, Golden State już takiej kaszanki nie zagra. MAm takie wrażenie że oni już tak dobrze nie grają jak w pierwszej połowie sezony, nawet jak jest Curry. Ale my też lepiej nie gramy, no powiem tak potrzebne jest nam wszystko, przynajmnie połowa drużyny która zapierdala jak woły, a nie biegają jak jakieś pizdeczki. Może ten szczęśliwie wygrany mecz będzie jakiś przełomowy, może tak, jak doprowadzimy do 2:2 to Warriors mogą się denerwować. Musi chcieć cała drużyna, ale co nie którzy to już chyba mają wyjebane

Autor: Mirwir @ 23.04.2016 - 1:01
Poczytajcie sobie raport z ostatnich 2 minut spotkania niezła komedia.

Name: Remember me
E-mail: (optional)
Smile:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying