» Historyczna noc Rockets, ale przegrywamy z Blazers
31.03.2017 - 8:01 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Houston Rockets pobili rekord Warriors z zeszłego sezonu w ilości trafionych trójek w sezonie, rzucając ich 1078 sztuk. Stało się to po rzucie Hardena w 1 kwarcie. Od tamtego momentu kręcimy ten wynik dalej w górę. Niestety ale, z Oregonu wyjeżdżamy z porażką, Świetny mecz Damiana Lillarda dobrze wspieranego przez swoich kolegów i to Blazers pokonują nas 117:107. Więcej info wieczorem.

Nie ma co się dużo rozpisywać. Houston przegrali drugi mecz z rzędu. Podobnie, jak w spotkaniu z Warriors, nie siedziała nam trójka, zadaniowi strzelcy także wypadli średnio, przeciętnie broniliśmy, można było odnieść wrażenie, że odpuściliśmy trochę. Czyżby odpoczynek przed playoffs? Okej można zrozumieć. Rockets mają pewne na 99% trzecie miejsce, rywal w 1 rundzie też jest możliwy tyko spośród 3 zespołów (matematycznie może i więcej ekip się łapie, ale bądźmy realistami) i tylko Harden ma jeszcze coś do udowodnienia w regular season. James w tym meczu był średni, szczególnie 4 kwarta w jego wykonaniu była słaba, a to był czas, kiedy oczekiwano od niego prawdziwego liderowania i poziomu MVP. Broda miał w ostatniej ćwiartce kosztowne straty i pudłował mega ważne trójki. To na pewno przyczyniło się do naszej przegranej w tym meczu. Jednak trzeba się zastanowić, czy aby nagroda MVP sezonu nie oddala się od Hardena? Jego statsy spadły w ostatnim czasie (nadgarstek? zbieranie siły na playoffs?), a Westbrook, cóż, gość zasuwa na petardzie i gra kosmiczny sezon życia (Scottie Pippen wczoraj w wywiadzie TV pokusił się o stwierdzenie, że to najlepszy indywidualny sezon gracza NBA jaki miał możliwość oglądać (tak, lepszy nawet od MJ-a). Russ notuje triple-double hurtowo prawie co mecz, goni rekord Robetsona i może nawet go pobić, ciągnie Thunder i jest filarem drużyny. W każdym spotkaniu daje z siebie 150%, dobrze było to widać w niedzielnym meczu w Toyota Center, gdzie mimo dużej przewagi Rox, poprowadził comeback Thunder i było już blisko nerwówki. W 2 kwarty wykręcił prawie 3/4 swoich końcowych statystyk. Zdecydowanie jest świetny i miło się go ogląda, zdaje się, że chyba przechyla szale na swoją stronę. Moim zdaniem James musi się wziąć do roboty, jeśli nie teraz to kiedy? Także gra sezon życia, Rockets z wysokiej pozycji wskoczą do PO, ale potrzeba jeszcze Jamesowi dołożyć kilka małych cegiełek, które dadzą mu tytuł. Oczekujemy jeszcze kilku nocy w jego wykonaniu na poziomie z pierwszej połowy sezonu regularnego.

Kolejne spotkanie już dziś w nocy, znów przeciwko Warriors, tym razem na wyjeździe, więc łatwo nie będzie.

Autor: I Love This Game @ 31.03.2017 - 18:32