No entries to show

» Wygrana z Dallas i bilans 1-1
29.10.2016 - 16:16 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety wygrały drugie spotkanie sezonu. Zwycięstwo z Mavericks 106:98 daje nam w tej chwili bilans 1-1. James Harden zanotował 26 punktów, 8 asyst i 7 zbiórek. 27 oczek dorzucił Ariza, a 18 Eric Gordon. Ułatwieniem w tym meczu był dla nas brak Dirka Nowitzkiego. Jest zwycięstwo i to cieszy, rzuciliśmy 15-32 za trzy i w końcu wzięliśmy się do roboty w 2 połowie spotkania, wtedy to zaczęliśmy wychodził na prowadzenie i zdołaliśmy utrzymać je do końca. Choć moim zdaniem to jeszcze chyba nie jest optymalna forma Rakiet. Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu zobaczymy jeszcze więcej. Z Dallas zmierzymy się znów w nocy z niedzieli na poniedziałek.

» Rockets - Lakers 114:120
27.10.2016 - 7:09 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Niestety ale po trochę dobrym i trochę słabym meczu ulegliśmy młodzieży z Los Angeles przegrywając pierwszy mecz nowego sezonu NBA siedmioma oczkami 114:120. Na plus James Harden, na minus gorsza druga połowa, w której siadła energia i brak było pomysłów na grę (bo Hardena zamknęli prawie na całe 2 kwarty). [więcej ...]

» Sezon w końcu rusza!
25.10.2016 - 22:40 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Panowie, czas w końcu nadszedł, sezon NBA zaczyna się już dziś w nocy, a Rakiety swoje pierwsze spotkanie rozegrają w nocy ze środy na czwartek (a dokładnie o 4:30 nad ranem w czwartek). Zapraszam na krótką notkę wprowadzającą. [więcej ...]

» Jak waszym zdaniem zapowiada się sezon 2016/2017 dla Rockets?
07.10.2016 - 16:23 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Witam Panowie po długiej wakacyjnej przerwie. Chciałem zrobić jakąś analizę przedsezonową ale całkiem fajny i ciekawy artykuł napisali nasi koledzy z portalu Z Krainy NBA. Tak więc wyjątkowo tym razem podaję linka do ich tekstu jako wprowadzającego do zbliżającego się sezonu. Jakie są wasze odczucia? Zgadacie się z autorem? oglądacie może jakieś mecze preseason? Zapraszam do dyskusji. Wkrótce trochę informacji z rozegranych dotychczas przez Rockets meczów przedsezonowych.

» Ruszyło okienko trasferowe
03.07.2016 - 17:49 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Ledwo co rozpoczęło się okienko transferowe, a liga się ożywiła i to bardzo w tej materii. Rockets też nie czekali zbyt długo i po opuszczeniu zespołu przez Howarda szukali wzmocnień dla drużyny. [więcej ...]

» Mike D'antoni trenerem Rockets
27.05.2016 - 1:15 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Już oficjalnie - Mike D'Antoni nowym trenerem Rockets. Jedni się cieszą inni marudzą. A czego możemy się spodziewać w grze naszych ulubieńców? To z pewnością trudno przewidzieć. [więcej ...]

» Podsumowanie sezonu 2015/2016
05.05.2016 - 17:38 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Za nami kolejny sezon NBA w wykonaniu Rakiet, sezon trochę inny niż oczekiwaliśmy, playoffy także wypadły nam słabo, mamy sporo pretensji, sporo oczekiwań i sporo nadziei, że w ten letnie miesiące wydarzy się coś dobrego. [więcej ...]

» Koniec seoznu Rockets
28.04.2016 - 15:53 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety przegrały wyraźnie piąte spotkanie 1 rundy playoffs 81:114. Tym samym zostajemy wyeliminowani z rozgrywek i nasz sezon dobiegł końca. Nie był to sezon marzeń, przed nami wakacje, w trakcie których liczymy na zmiany w drużynie. W majówkę pojawi się wpis podsumowujący sezon.

» Warriors - Rockets 121:94
25.04.2016 - 0:19 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety po fatalnej 2 połowie meczu ulegają mistrzom NBA i w serii przegrywają w tym momencie 1:3. Pozytyw tego meczu to pierwsza połowa, w której podjęliśmy równą walkę i pokazaliśmy (chyba jeden z niewielu razy w tym sezonie), że nam zależy.

» Rockets - Warriors 97:96
22.04.2016 - 7:31 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety po dramatycznej końcówce wygrały minimalnie z Golden State w Toyota Center. Tym samym urywamy jeden mecz aktualnym mistrzom i w serii jest teraz 2-1. [więcej ...]

» Rockets - Warriors 106:115
19.04.2016 - 19:57 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety przegrały drugie starcie z osłabionymi brakiem Curry'ego Golden State Warriors.

» Rockets - Warriors 78:104
17.04.2016 - 12:56 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety przegrały pierwsze spotkanie playoffs. Wypadliśmy tragicznie, Golden State wypracowali przewagę, a potem dobili nas rezerwami. Nie będę się rozpisywał bo większość oglądała na żywo. Kolejne spotkanie w poniedziałek.

» Rockets awansują do playoffs
14.04.2016 - 6:22 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety dzięki wygranej z Sacramento Kings awansowały do rozgrywek posezonowych. Wszystko było w stresie i na sam koniec sezonu. Ale udał się, awans do playoffs wywalczony. [więcej ...]

» Rockets - Timberwolves 129:105
12.04.2016 - 6:28 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety wygrały bardzo ważny z Minnesotą, a Dallas ograli Jazzmanów, co sprawia, że wędrujemy na 8 miejsce w tabeli i wszystko zależy od ostatniego meczu z sezonu z Sacramento. Nie chcieliśmy aby doszło do takiej sytuacji, że o naszym awansie do rozgrywek posezonowych będzie decydował ostatni mecz sezonu. Ale tak się stało. Mimo wygranej dziś w nocy i przegranej Jazz (co stawia nas na 8, a ich na 9 lokacie) potrzebujemy wygranej w kolejnym - ostatnim już spotkaniu sezonu przeciwko Kings u siebie. Wtedy nie musimy zwracać uwagi na rezultat spotkania Jazz-Lakers, bo w przypadku takiego samego bilansu Houston i Utah, tie-breaker będzie rozstrzygający na naszą korzyść. Co innego jak przegramy, wtedy nie mamy na playoffs absolutnie żadnych szans. Czy Rakieto są w stanie awansować, jeśli tak to jaką 1 rundę im wróżycie? Szybka śmierć, a może będzie niespodzianka i zaskoczymy Warriors? Zapraszam do dyskusji przed najważniejszym meczem sezonu.

» Rockets - Lakers 130:110
11.04.2016 - 17:54 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Houston ograli u siebie bardzo słabych w tym sezonie LA Lakers. 40 punktów Hardena i 35 pożegnalnych punktów Bryanta przeciwko Rockets. Niestety swój mecz wygrali Utah Jazz, a starcie z Nuggets w idealnym dla nas scenariuszu mieli przegrać....Jazz mają nad nami 1 mecz przewagi, a do końca sezonu obie ekipy mają jeszcze do rozegrania 2 spotkania. Dziś w nocy Rakiety zmierzą się na wyjeździe z Timberwolves, a Jazz podejmą u siebie Dallas Mavericks.