No entries to show

» Rockets - Timbewolves 142:130
26.02.2017 - 16:53 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Prawdziwy festiwal strzelecki w Toyota Center. Rakiety pokonują gości, a oba zespoły zdobywają łącznie 272 punkty.

» Udany debiut Williamsa w barwach Rockets, wygrywamy z Pelicans
24.02.2017 - 6:48 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Lou Williams zaliczył bardzo udany pierwszy mecz w stroju Rakiet, będąc liderem punktowym zespołu w spotkaniu przeciwko drużynie z Nowego Orleanu (wzmocnionej jak wiemy Cousinsem). Pewnie pokonujemy rywala i notujemy 41 wygraną w sezonie. [więcej ...]

» Wymiana z Lakers
22.02.2017 - 7:03 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Ostatniego dnia okienka transferowego, dopiero co powołany nowy prezes Lakers Magic Johnson już wziął się do roboty. Doszło do uzgodnienia na linii LA-Houston. W wymianie jaką dokonały kluby, Rockets opuszcza Corey Brewer + first round pick, w zamian dostajemy Lou Williamsa. Jak oceniacie ten trade? Chyba jakieś większe zmiany w rotacji nie były potrzebne, sam podejrzewałem, że jeśli dojdzie do jakiejś wymiany, będzie to zapewne dotyczyło gracza ławki.

» Eric Gordon wygrywa konkurs rzutów za 3 punkty
19.02.2017 - 14:17 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Po pierwszej rundzie stał się czarnym koniec konkursu i wielu już widziało go jako zwycięzcę. Tym bardziej, że inni topowi shooterzy pudłowali i osiągają słabe wyniki. Do rozstrzygnięcia konieczna była 60-sekundowa dogrywka pomiędzy właśnie gordonem i Uncle Drew. Ostatecznie to Eric był lepszy i zdobył tytuł 3PT Contest Champion. [więcej ...]

» Triple-double Hardena nie wystarczyło na dobrze grających Heat
16.02.2017 - 6:49 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Miami ograli nas w Toyota Center 117:109. Pomimo dobrego występu Jamesa Hardena (kolejne triple-double), znów czegoś zabrakło. Z kolei w ekipie gości świetne zawody rozegrał Hassan Whiteside, który poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Heat nie byli w tym meczu zabójczo groźni, po prostu zagrali prosty i skuteczny basket. Z naciskiem na to drugie, bo skutecznością nas w tym meczu przewyższyli, nie rzucali na potęgę, ale mądrze i z pewnych pozycji. Ciekawostką (niestety niezbyt wesołą) jest także fakt, że pierwszy raz w tym sezonie zagraliśmy mecz, w którym ani razu nie prowadziliśmy z wynikiem. [więcej ...]

» Wygrana z Phoenix Suns
12.02.2017 - 12:54 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Dziś z uwagi na napięty dzień krótko. Rockets wygrali u siebie z Phoenix Sns 133:102. James Harden zdobył 40 punktów, 8 asyst i 6 zbiórek rzucając na świetnej skuteczności 52.9 %, a Patrick Beverley dołożył double-double 19 punktów i 10 zbiórek. Już po 1 połowie mieliśmy wyraźną przewagę i nie pozwoliliśmy Słońcom sobie zagrozić. W dalszym ciągu jesteśmy na 3 pozycji na Zachodzie, ale niespodziewanie na 4 lokatę wskoczyli Jazz.

» Kluczowa 3 kwawrta, wygrywamy z Hornets
10.02.2017 - 10:34 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Gordon i Nene byli poza meczem ze względu na kontuzje, a trener użył w tym spotkaniu tylko ośmiu graczy, to nie przeszkodziło szóstce z nich punktować dwucyfrowo. James Harden przebudził się w 3 kwarcie i dał sygnał do ataku, co pozwoliło odjechać rywalowi i budować przewagę. Świetna obrona i kluczowe trójki Patricka Beverley'a, a do tego Capela zaliczył 30 mecz z minimum 10 oczkami na koncie w tym sezonie. Ogrywamy Hornets 107:95 notując 39 wygraną w sezonie. Teraz powracamy do Toyota Center na dwa kolejne pojedynki. [więcej ...]

» Rockets - Magic 128:104
08.02.2017 - 8:13 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rockets ograli przed własną publicznością ekipę z Orlando 128:104. Momentami było nerwowo, bo w 4 kwarcie zaczęliśmy trwonić 23-punktową przewagę, a rywal to wykorzystał i zaczął odrabiać straty. Szczęśliwie dla nas ogarnęliśmy się w końcówce i dowieźliśmy bezpieczną przewagę. Ważne zwycięstwo przed wyczekiwaną przerwą All-star, do której zostały tylko 3 mecze. Harden tym razem nie błyszczał, próżno także szukać spektakularnych występów indywidualnych wśród innych Teksańczyków. Ogólnie mecz poprawny i tyle. [więcej ...]

» Yao Ming unieśmiertelniony
05.02.2017 - 17:28 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
W przerwie piątkowego meczu pomiędzy Rockets i Bulls miało miejsce historyczne wydarzenie. Nasz klub oficjalnie zastrzegł numer na koszulce, który nosił Yao Ming czyli 11. [więcej ...]

» Rockets - Bulls 121:117 po dogrywce
04.02.2017 - 8:06 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
W końcu daliśmy radę w końcówce, koncentracja i dobra gra pozwoliły nam doprowadzić do dogrywki i ją wygrać. To dobrze, bo ostatnio mieliśmy problemy z kończeniem meczów. Świetny mecz Hardena i dobry mecz Gordona. Ale akumulatory zespołu są chyba wyczerpane, potrzebna nam już jest przerwa all-starowa. [więcej ...]

» Bardzo dobrzy Howard i Hardaway Jr. prowadzą Hawks do zwycięstwa nad Rockets
03.02.2017 - 6:50 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Niestety, ale przegrywamy we własnej hali 108:113 z Atlanta Hawks i Dwightem Howardem, który po raz pierwszy od opuszczenia klubu, odwiedził Toyota Center. Należy go pochwalić bo jego świetne double-double było najlepszym wynikiem punktowym w zespole Jastrzębi i w dużej mierze przyczyniło się do sukcesu jego drużyny. Rockets prowadzili w tym spotkaniu nawet 20 punktami, jak się okazało nie była to bezpieczna przewaga, a rywal przeprowadził szaloną pogoń w 4 kwarcie, jak się potem okazało - skuteczną. [więcej ...]

» Rockets - Kings 105:83
01.02.2017 - 7:06 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Podczas gdy Harden miał znów przeciętną noc (tym razem najsłabszy wynik punktowy w sezonie), mecz w swoje ręce wzięli jego koledzy z drużyny, a konkretnie Eric Gordon i Ryan Anderson, którzy poprowadzili zespół do zwycięstwa nad Kings różnicą 22 oczek. Dobry początek i eksplozja w 2 kwarcie pojedynku otworzyła drużynie Mike'a D'Antoniego drogę do kontroli przebiegu i w efekcie wygrania go. Rakiety nareszcie kończą wyczerpującą serię wyjazdów i najbliższe mecze będą rozgrywać w Toyota Center. [więcej ...]

» Znów przeciętny mecz, przegrywamy z Pacers.
30.01.2017 - 8:36 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety znów grają w kratkę. Po świetnym meczu w piątek, miniowej nocy uległy Indianie Pacers 101:120. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była fatalna, po przerwie niestety niewiele się zmieniło. Nie wpadały rzuty, nie wpadały wsady, a do tego popełnialiśmy straty. Harden mocno przeciętnie, koledzy tez nie błyszczeli. W ekipie Indiany mega formę zaprezentował Paul George, który poruszał się po boisku lekko i żwawo, rozpracowując naszą obronę, a właściwie jej dziury. Rok 2017 jest dla nas sporo słabszy niż 2016, nie ma już tej mocy, dzięki której pokonywaliśmy praktycznie każdego. [więcej ...]

» Historyczny Harden, wygrywamy z 76ers
28.01.2017 - 11:19 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
James Harden po raz kolejny w tym sezonie napisał historię, w dobrym stylu poprowadził Rakiety do zwycięstwa nad 76ers 123:118. Tym razem wzięliśmy się do pracy w drugiej połowie, która to w ostatnim czasie różnie nam wychodziła. [więcej ...]

» Przeciętny mecz, słaba druga połowa, przegyrwamy z C's
26.01.2017 - 7:44 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Boston Celtics zasłużenie wygrali z nami w swojej hali 120:109. Byli w tym meczu zdecydowanie lepsi, a liderował im świetny w tym sezonie Isaiah Thomas. W naszy przypadku w drugiej połowie zabrakło obrony, to lekka bolączka naszych ostatnich kilku spotkań bowiem gdy zaczyna się robić nerwowo, nie dość, że mamy problemy z obroną to jeszcze na ilość oddajemy piłkę za obwód, a ze strzelaniem trójek tej nocy wyszło kiepsko. Kilka porażek jesteśmy w stanie znieść, ale czy nie zaczyna dziać się coś złego? Pora zareagować aby po All-star break wszystko wróciło do normy. [więcej ...]