No entries to show

» Rockets - Thunder 103:105
17.11.2016 - 8:14 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Zbytni luz w 4 kwarcie spowodował, że oddaliśmy cenne prowadzenie i doprowadziliśmy do nerwówki pod koniec spotkania. Górą w tej sytuacji okazali się być gospodarze prowadzeni przez Westbrooka i Oladipo. W naszym wykonaniu spotkanie było przeciętne, Harden sporo poniżej oczekiwań, a i wsparcie kolegów też pozostawiało wiele do życzenia. [więcej ...]

» Sixers - Rocekts 88:115
15.11.2016 - 7:51 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Houston pewnie i łatwo wygrali z Philadelphia 76ers i tym samym zdobyli swoje szóste zwycięstwo w sezonie. Zadanie było o tyle ułatwione, że graliśmy z najgorszą aktualnie ekipą NBA, legitymującą się bilansem 1-9. [więcej ...]

» Harden zawodnikiem tygodnia
15.11.2016 - 0:47 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
James Harden został wybrany przez ligę zawodnikiem tygodnia Western Conference za miniony tydzień, czyli 7-13 listpada. Analogiczną nagrodę na wschodzie otrzymał DeMar DeRozan.

W czasie tego tygodnia Broda poprowadził Rakiety do dwóch zwycięstw, a jeden mecz przegraliśmy. Mimo to przez te 7 dni notował średnio 27.0 PPG, 14.3 APG i 9.7 RPG. Do tego doszły dwa mecze z rzędu z triple-double na koncie, co jest naprawdę rzadkim wyczynem. Gratulujemy i liczymy przede wszystkim, że taka forma naszego lidera przyniesie mu nagrodę MVP, a drużynie zapewni awans do playoffs przynajmniej na kilka meczów przed końcem rozgrywek zasadniczych.

» Triple-double Hardena nie wystarczyło na Spurs
13.11.2016 - 12:57 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Niestety, ale pomimo świetnego występu Jamesa Hardena (drugie z rzędu triple-double), nie udało nam się zwyciężyć u siebie ze Spurs. Spotkanie zakończyło się wynikiem 100:106 na korzyść gości, a naszym problemem była w tym meczu obrona i brak solidnego zmiennika dla Hardena. Sam meczu nie wygra nawet kręcąc takie statsy. [więcej ...]

» Triple-doble Hardena i wygrywamy ze Spurs.
10.11.2016 - 11:18 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
James Harden zaliczył swój najlepszy mecz w tym sezonie notując triple-double i prowadząc Rakiety do zwycięstwa nad Spurs 101:99. Mieliśmy trochę szczęścia bo oglądając powtórki można dojść do wniosku, że Spurs powinni po prostu trafić ostatni rzut lub dobitkę chwilę później. Ostatecznie nie udało im się i to my wyjeżdżamy ze zwycięstwem. [więcej ...]

» Rockets - Wizards 114:106
08.11.2016 - 8:37 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Houston odnieśli wyjazdowe zwycięstwo przeciwko ekipie Wizards 114:106. Świetny mecz Hardena, a także dobra skuteczność za 3 punkty (szczególnie Anderson), do tego na duży plus Clint Capela i Trevor Ariza. Harden przy okazji łyknął trochę z legendy NBA i ciągle pokazuje, że jest w świetnej formie w tym sezonie. Mamy bilans 4-3 i przed nami jeszcze ostatni, piąty z wyjazdowych meczów. [więcej ...]

» Niestety ale rozczarowanie i przegrana z Hawks
06.11.2016 - 12:44 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rockets zaczęli dobrze i wyglądało na to, że walka będzie do końca, ale coś się skończyło, szczególnie po przerwie. Przegrywamy to spotkanie 97:112. Górą nową drużyna Howarda. [więcej ...]

» Zapowiedź: Rockets @ Hawks
05.11.2016 - 13:27 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Dziś w nocy Rakiety odwiedzą stolicę stanu Georgia, aby pierwszy raz w tym sezonie zmierzyć się z ekipą Jastrzębi. Będzie to także pierwsze spotkanie Howarda i Hardena odkąd ten pierwszy opuścił klub w wakacje. [więcej ...]

» Rockets - Knicks 118:99
03.11.2016 - 6:51 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
James Harden notując 30 punktów i 15 asyst poprowadził Rockets do wyjazdowego zwycięstwa nad Knicks 118:99. Co ważne, jest to zwycięstwo wyraźne, z tym mieliśmy problem w poprzednim sezonie. Poza tym można stwierdzić że był to mecz w dużym stopniu kompletny - więcej zbiórek, asyst, trójek, przechwytów i punktów z pomalowanego. W wielu statystykach byliśmy lepsi i miało to przełożenie na wynik. [więcej ...]

» Rockets - Cavaliers 120:128
02.11.2016 - 1:28 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Niestety, ale Rakiety po dosyć dobrym meczu przegrywają z mistrzami NBA. Mecz był wyrównany i oceniam go w naszym wykonaniu jako dobry, ale Cavs lepiej go wykończyli, LBJ i Irving wskoczyli na wysokie obroty, Harden w match-upie z Irvingiem nie wyglądał wyraźnie lepiej mimo większej liczby punktów i asyst na koncie. Porażka daje nam bilans 2-2, a Cavaliers pierwszy raz od sezonu 2000-2001 są 4-0 na start sezonu. [więcej ...]

» Mavericks - Rockets 92:93
31.10.2016 - 6:43 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Osobisty Hardena na 0.01 do końca uratował nam wynik tego spotkania, dzięki temu wygrywamy drugi mecz w sezonie i dwa ważne mecze z rywalem z Dywizji. Rakiety zbudowały w tym meczu przewagę, ale niestety druga połowa spotkania wyszła nam chyba nieco luźniej, bo rywal się zbliżył, a w samej końcówce zremisował. Po raz kolejny w ekipie Mavs nie wystąpił Dirk Nowitzki. [więcej ...]

» Wygrana z Dallas i bilans 1-1
29.10.2016 - 16:16 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Rakiety wygrały drugie spotkanie sezonu. Zwycięstwo z Mavericks 106:98 daje nam w tej chwili bilans 1-1. James Harden zanotował 26 punktów, 8 asyst i 7 zbiórek. 27 oczek dorzucił Ariza, a 18 Eric Gordon. Ułatwieniem w tym meczu był dla nas brak Dirka Nowitzkiego. Jest zwycięstwo i to cieszy, rzuciliśmy 15-32 za trzy i w końcu wzięliśmy się do roboty w 2 połowie spotkania, wtedy to zaczęliśmy wychodził na prowadzenie i zdołaliśmy utrzymać je do końca. Choć moim zdaniem to jeszcze chyba nie jest optymalna forma Rakiet. Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu zobaczymy jeszcze więcej. Z Dallas zmierzymy się znów w nocy z niedzieli na poniedziałek.

» Rockets - Lakers 114:120
27.10.2016 - 7:09 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Niestety ale po trochę dobrym i trochę słabym meczu ulegliśmy młodzieży z Los Angeles przegrywając pierwszy mecz nowego sezonu NBA siedmioma oczkami 114:120. Na plus James Harden, na minus gorsza druga połowa, w której siadła energia i brak było pomysłów na grę (bo Hardena zamknęli prawie na całe 2 kwarty). [więcej ...]

» Sezon w końcu rusza!
25.10.2016 - 22:40 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Panowie, czas w końcu nadszedł, sezon NBA zaczyna się już dziś w nocy, a Rakiety swoje pierwsze spotkanie rozegrają w nocy ze środy na czwartek (a dokładnie o 4:30 nad ranem w czwartek). Zapraszam na krótką notkę wprowadzającą. [więcej ...]

» Jak waszym zdaniem zapowiada się sezon 2016/2017 dla Rockets?
07.10.2016 - 16:23 - dodał: Łukasz Trymczuk (Trymas)
Witam Panowie po długiej wakacyjnej przerwie. Chciałem zrobić jakąś analizę przedsezonową ale całkiem fajny i ciekawy artykuł napisali nasi koledzy z portalu Z Krainy NBA. Tak więc wyjątkowo tym razem podaję linka do ich tekstu jako wprowadzającego do zbliżającego się sezonu. Jakie są wasze odczucia? Zgadacie się z autorem? oglądacie może jakieś mecze preseason? Zapraszam do dyskusji. Wkrótce trochę informacji z rozegranych dotychczas przez Rockets meczów przedsezonowych.